Polyester Macun Nedir ?

Polyester Macun Nedir ?

Polyester Macun Nedir ?

Polyester macun bir dolgu malzemesidir ve karoseri onarımlarında yaygın olarak kullanılan ana malzemelerden biridir. Polyester macun genellikle otomobillerinizin boya yenileme, tamir/bakım işlemlerinde kaportadaki derin yüzey hasarlarını gidermek için kullanılır. Ayrıca çıplak sac, fiberglas ve alüminyum gibi farklı yüzeylere doğrudan uygulanabilir ve sıhhi tesisat, elektrik işleri ve mimari amaçlar dahil olmak üzere çeşitli uygulamalara sahiptir.

Polyester macun, yüzeye mükemmel yapışma özelliğine sahip, uygulaması ve zımparalaması kolay, yarı esnek doymamış polyester bazlı reçine esaslı bir macundur.

Polyester reçineden üretilen bu polyester macun, otomotiv endüstrisinde hasarlı araçların gövdelerindeki boşlukları doldurmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Kaporta işlerini düzeltmek, çatlakları ve yarıkları doldurmak ve araç yüzeylerini daha fazla hasardan korumak için kullanılabilir.

Polyester macun, otomobil sektöründe, iş makinelerinde, imalatta kullanılan çeşitli makinelerde ve yel değirmenlerinde kullanılır. Polyester macun otomotiv sektöründe, iş makinelerinde ve imalatta kullanılan çeşitli makinelerde kullanılabilir.